Strona główna Porady Czy catering pudełkowy opłaca się dla pracodawcy

Czy catering pudełkowy opłaca się dla pracodawcy

Autor: Job-Jobs.pl
Czy catering pudełkowy opłaca się dla pracodawcy

Nie od dziś wiadomo, że do prawidłowego funkcjonowania, niezbędne nam jest regularne dostarczanie kalorii. Często zapominamy jednak, że posiłki, które spożywamy, powinny być pełnowartościowe i spożywane regularnie, bez znaczenia jak bardzo jesteśmy zajęci w firmie, albo jak bardzo nie chce się gotować w domu. Naprzeciw permanentnemu brakowi czasu, wyszły firmy oferujące stały dowóz jedzenia do firm. Czy catering pudełkowy opłaca się pracodawcy? Co możesz zyskać, dzięki opłacaniu posiłków pracowników?

Czym jest catering pudełkowy?

Dieta pudełkowa polega na codziennym przygotowywaniu posiłków i dostarczaniu ich przez firmę cateringową pod wskazany adres. Dania przyrządzane są przez dietetyków, którzy w zależności od rodzaju wykonywanych przez Twoich pracowników zadań, dostosowują odpowiedni skład i kaloryczność jedzenia do ich potrzeb oraz pakują przygotowane posiłki przez producentów takich jak Packhelp.

Zalety cateringu pudełkowego

Dobrze zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. I nie chodzi tylko o ciało, ale i umysł. Głodni pracownicy, to pozbawieni energii i zapału do działania ludzie, którzy będą działać znacznie mniej wydajnie. Ponadto, nieregularne dostarczanie kalorii sprawia, że mózg działa nieefektywnie i ciężko jest się skupić. Dlatego tak ważne jest, aby ludzie pracujący fizycznie spożywali posiłki syte i obfite w białka, bo ciągły ruch powoduje szybsze spalanie kalorii i spadek energii. Praca umysłowa natomiast wymaga posiłków bogatych w witaminy i stosunkowo lekkich. Jeśli Twoi pracownicy miewają z kolei zmiany nocne, dieta pudełkowa dostarczy im składników odżywczych niezbędnych o tej porze dobry, a dania będą lekkostrawne oraz ubogie w węglowodany i tłuszcze. Warto pamiętać, że przerwa na jedzenie to nie tylko regeneracja ciała, ale również zacieśnianie relacji między współpracownikami, co także przekłada na się na efektywność w pracy, w końcu dobra atmosfera w pracy to podstawa.

Czy catering pudełkowy opłaca się pracodawcy?

Choć wyżywienie wszystkich pracowników, wydaje się sporym kosztem, zwłaszcza że ceny indywidualnych diet pudełkowych wahają się między 30 a 80 zł (choć osobiście nie polecałabym tych najtańszych – jakość produktów raczej wątpliwa) zamawiane zbiorowo, mogą kosztować znacznie mniej. Zanim więc zdecydujesz się na catering pudełkowy, skontaktuj się z firmami i poproś o przedstawienie oferty dostosowanej do ilości pracowników, dla których będziesz zamawiać. Ostateczna cena z pewnością będzie bardziej korzystna, choć ta zależy nie tylko od ilości zamawianych dań, ale również ich kaloryczności i ewentualnych specjalnych wymagań takich jak np.posiłki wegańskie lub bezglutenowe.

Jak wybrać firmę cateringową?

Gdy już poznasz oferty cenowe firm cateringowych i wybierzesz tą najkorzystniejszą dla swoich pracowników, zapoznaj się z opiniami w internecie. Warto przejrzeć portale społecznościowe oraz fora dyskusyjne, aby sprawdzić czy serwowane dania są smaczne i dostarczane punktualnie. Dowiedz się, czy Twoi pracownicy na co dzień, odżywiają się w jakiś szczególny sposób np. są na diecie wegetariańskiej, bez laktozy czy glutenu, a następnie sprawdź, czy firma, na którą chcesz się zdecydować, ma w swojej ofercie dania, przyrządzane w potrzebny sposób.

0 komentarze

Polubisz także