Strona główna Porady Dieta pudełkowa w Twojej pracy

Dieta pudełkowa w Twojej pracy

Autor: Job-Jobs.pl
Dieta pudełkowa w Twojej pracy

Na portalach społecznościowych nie od wczoraj przewijają się zdjęcia pudełek, hermetycznie zamkniętych i wypełnionych niskokalorycznymi potrawami. W dobie permanentnego braku czasu coraz częściej sięgamy po rozwiązania, które pozwolą go zaoszczędzić, stąd popularność diet z dowozem. Jakie są jej pozostałe zalety i dlaczego dieta pudełkowa w Twojej pracy to świetne rozwiązanie? Zapraszam do lektury!

Dieta pudełkowa – czym jest?

Dieta pudełkowa zgodnie z nazwą jest dietą opartą na pudełkach, w które pakowane są dania przygotowane przez firmę cateringową. Codziennie rano lub wieczorem, dostawca dowozi zestaw kilku pudełek z wybranymi posiłkami, lub dania na cały dzień. Przy zamawianiu takiego cateringu określamy rodzaj wykonywanej pracy i inne predyspozycje tak, aby dietetyk mógł przygotować zbilansowaną dietę dostosowaną do naszych potrzeb.

Dieta pudełkowa w Twojej pracy

Dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi zabieganych, dla których gotowanie to niepotrzebna strata czasu. Więc jeśli spędzasz dzień w pracy, a wolnego czasu nie chcesz poświęcać na gotowanie, warto spróbować! Dzięki temu, zamiast niezdrowych przekąsek codziennie jesz pełnowartościowe posiłki, które należy tylko podgrzać lub jeść od ręki. W zależności od naszych potrzeb dieta ta może wspomagać w zrzuceniu czy nabraniu wagi, lub po prostu ułatwiać utrzymanie obecnej. No i plusem takiego zbiorowego cateringu jest dużo lepsza cena, niż gdybyś zamówił go indywidualnie.

Dieta pudełkowa w Twojej pracy – zalety

Podstawową i oczywistą zaletą cateringu pudełkowego dostarczanego do Twojej pracy, jest oszczędność czasu. Zero zakupów, zero myślenia “co jutro na lunch” i wreszcie: zero gotowania. No i nie trzeba zmywać, w końcu możemy śmiało jeść wprost z pudełka. Tak zapakowane jedzenie, z łatwością zabierzemy też z pracy do domu, bez konieczności przygotowywania kolacji wieczór wcześniej, albo gotowaniu po całym dniu w firmie. Taka dieta to również duże ułatwienie w walce o lepszą sylwetkę. Odpowiednio zbilansowana, pozwala w krótszym czasie, osiągnąć lepsze efekty i jeść po prostu lepiej, bez uczucia głodu. Nie musisz już liczyć kalorii i przeglądać blogów kulinarnych na przerwach w pracy – Twoje posiłki będą różnorodne i zdrowe! Warto wspomnieć również o samopoczuciu i wydajności pracy, które z pewnością się polepszą, dzięki regularnemu dostarczaniu “dobrych kalorii”.

Dieta pudełkowa w Twojej firmie – wady

Wadą cateringu pudełkowego jest konieczność zjedzenia tego, co danego dnia zostanie nam dostarczone. Oczywiście, przy wykupowaniu diety możemy wykluczyć nielubiane przez nas składniki czy takie, które nam szkodzą, jednak ostatecznie, bez względu na to, czy masz dziś ochotę na sałatkę, czy makaron – jesz sałatkę. Mimo wszystko sałatka brzmi lepiej niż fast food na telefon. Twoje ciało Ci podziękuje!

0 komentarze

Polubisz także