Strona główna Porady Jak wykorzystać pudełka do organizacji miejsca pracy

Jak wykorzystać pudełka do organizacji miejsca pracy

Autor: Job-Jobs.pl
Jak wykorzystać pudełka do organizacji miejsca pracy

Uporządkowana przestrzeń to produktywna przestrzeń. Nie od dziś wiadomo, że miejsce, w którym pracujemy, ma ogromny wpływ na jakość wykonywanych zadań. Zastanawiasz się jak zorganizować przestrzeń, aby zwiększyć efektywność swoich działań? Zastosuj się do moich rad i dowiedz się jak wykorzystać pudełko do organizacji miejsca pracy!

Organizacja miejsca pracy – dlaczego pudełka?

Pudełka to świetne rozwiązanie, nawet gdy wydaje nam się, że masa szuflad w zupełności wystarczy. W rzeczywistości, do dobrej organizacji miejsca pracy, pudełka różnej wielkości są produktem niezbędnym! W sklepach dostępne są specjalne organizery, które należy rozmiarem dobrać pod wymiary naszych szuflad. Szafki też warto wypełnić pudełkami, a nawet takie pojemniki do umieszczenia na biurku, są zawsze lepszym rozwiązaniem niż przedmioty w nieładzie. Dobra organizacja miejsca pracy to też ułatwienie dla współpracowników, którzy korzystając z niego, bez problemu znajdą potrzebne im przedmioty.

Jak wykorzystać pudełko do organizacji miejsca pracy? Pudełko na dokumenty

Nic nie wprowadza takiego zamętu jak bałagan w dokumentacji. Wykorzystaj pudełka, by trzymać w nich dokumenty archiwalne lub te, które na bieżąco używasz danego dnia. W ten sposób dokumenty zawsze odkładasz w jedno miejsce i nie masz pewność, że nie zaginą.

Jak wykorzystać pudełko do organizacji miejsca pracy? Pudełko na narzędzia

Pisząc pudełko na narzędzia, wcale nie mam na myśli typowej skrzynki z narzędziami, z której korzystają nasi dziadkowie. Mowa o klasycznym pudełku, w którym będziesz przechowywać narzędzia swojej codziennej pracy. Być może będzie to znacznie więcej pudełek niż jedno, ważne jest jednak, by było dostosowane do Twoich potrzeb, bez znaczenia czy jesteś fryzjerką, czy pracownikiem biurowym. Trzymaj w nim długopisy, grzebienie, lakiery do paznokci lub grabki ogrodowe – najważniejsze, abyś zawsze wiedział gdzie jest konkretne narzędzie Twojej pracy, dzięki czemu ta zawsze będzie przebiegała sprawniej!

Jak wykorzystać pudełko do organizacji miejsca pracy? Pudełko na bieżące sprawy

Pracujesz nad ważnym projektem i wciąż używasz tych samych dokumentów czy innych narzędzi? Schowaj je do jednego pudełka tak, abyś kolejnego dnia z łatwością do nich wrócił. To znacznie lepsze rozwiązanie niż pozostawienie wszystkiego na wierzchu i masz pewność, że nikt ze współpracowników nie umieści ich gdzie indziej. Po skończonym projekcie wystarczy, że odłożysz wszystko na miejsce – porządek gwarantowany!

Jak wykorzystać pudełko do organizacji miejsca pracy? Pudełko na wszystko i nic

Jeśli w Twoim miejscu pracy znajdą się przedmioty, które ciężko posegregować i umieścić w którychkolwiek z powyższych pudełek, stwórz pudełko na “wszystko i nic”. Składuj tam przedmioty, zamiast upychać je po innych, zorganizowanych pojemnikach. W ten sposób unikniesz bałaganu w miejscu pracy, a w razie poszukiwań niestandardowego przedmiotu, znajdziesz go właśnie tam!

Jak wykorzystać pudełko do organizacji miejsca pracy? Opisuj

Żeby pudełka dobrze sprawdzały się w swojej roli, pamiętaj, żeby właściwie je oznaczyć. Zaopatrz się w naklejki albo po prostu w marker i opisz każde pudełko, to ułatwi pracę Tobie i innym.

0 komentarze

Polubisz także