Jak znaleźć dobre szkolenie z negocjacji?

Obecnie wybór szkolenia z negocjacji nie jest łatwym zadaniem. Rynek jest bowiem pełen trenerów czy firm, które oferują to, czego potrzebują klienci w najróżniejszych odmianach oraz wersjach. Część przedsiębiorstw chwali się świetnymi klientami, a część ogromnym doświadczeniem. Jeszcze inne firmy wysyłają na spotkania handlowe charyzmatycznych handlowców, którzy są wstanie sprzedaż szkolenie już w pierwszej minucie rozmowy. 

Czym powinno cechować się dobre szkolenie z negocjacji?

Szkolenie powinno przede wszystkim spełniać oczekiwania organizacji. Można oczywiście dokonać zakupu gotowego produktu szkoleniowego o zdefiniowanym programie, będzie to zdecydowanie tańsza opcja. Należy jednak mieć świadomość, że szkolenie będzie dopasowane do potrzeb firmy tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie przygotowane na podstawie przekazanych wcześniej informacji. Dopiero wtedy można mówić o spełnionych oczekiwaniach.

Dobre szkolenie musi również poszerzać wiedzę, a także podstawy uczestników. Szkolenie powinno wywołać zmianę w danym obszarze za pomocą informacji umieszczonej w przygotowanym materiale czy podczas ćwiczeń analizy danego przypadku. Rezultat szkolenia musi być mierzalny. Największą wartość będą miały szkolenia, które zawierają informacje bazujące na doświadczeniu.

Rekomendowany przez nas jest wybór szkolenia, które będzie spełniało także inne funkcje. Jeżeli firma już wykłada na nie pieniądze, powinna otrzymać wiedzę i narzędzia. Szkolenie powinno zintegrować zespół oraz uwzględnić ambicje zawodowe poszczególnych jego uczestników.

W jaki sposób szukać dobrego szkolenia?

Obecnie do zakupu szkolenia może firmę przekonać praca wykonana przez copywriterów oraz grafików. Bardzo trudno jest ocenić szkolenie przed sprawdzeniem trenera, trenerki, a także warsztatu czy narzędzi szkoleniowych. Czy oznacza to, że najpierw należy kupić dane szkolenie? W zdecydowanej większości przypadków niestety tak. Warto jednak pamiętać, że zawsze można zakupić szkolenie próbne, które co prawda nie da całej wiedzy, ale pozwoli na wstępną ocenę. Świetnym sposobem jest uzyskanie opinii o danej firmie przeprowadzającej szkolenie z negocjacji.