Strona główna Porady Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Autor: Mikołaj Smoląg
Jak znaleźć pracę?

Obecnie mimo bardzo niskiego bezrobocia mnóstwo osób nie może znaleźć pracy, która będzie dla nich interesująca. Problemem w zdecydowanej większości przypadków nie jest brak doświadczenia, wykształcenia czy umiejętności, ale nieumiejętne zaprezentowanie się na rozmowie kwalifikacyjnej. W celu znalezienia wymarzonej pracy warto wyeliminować rażące błędy od CV i listu motywacyjnego aż do prezentacji swojej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej.  Jakie błędy popełniają najczęściej osoby starające się o pracę?

CV oraz list motywacyjny

W zdecydowanej większości przypadków CV, a także list motywacyjny nie przedstawiają osoby poszukującej pracę jako interesującego kandydata. Należy zatem mieć świadomość, że bez skutecznego listu motywacyjnego oraz CV, które nie będą podkreślały największych atutów, nie można narzekać na brak zapraszania na rozmowy kwalifikacyjne.

Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej

Wybierają się na rozmowę kwalifikacyjną koniecznie trzeba zadbać o swój wygląd oraz ubiór. Każdy rekruter jest wstanie bez zastanowienia wymienić osoby, którym nie udało się przejść do kolejnego etapu tylko dlatego, że były źle ubrane. Należy również wspomnieć, że mnóstwo kandydatów nie ma pojęcia jakie pytania mogą zostać zadane na rozmowie kwalifikacyjnej. Warto być dociekliwym. Konieczne jest bardzo dokładne przewertowanie strony internetowej danej firmy. Trzeba dowiedzieć się jak najwięcej, bardzo istotny jest research. Może to wydawać się dziwne, ale kandydatom zdecydowanie najgorzej wychodzi odpowiedź na pytanie: Co pan wie o naszej firmie.

Brak motywacji i okazywanie tego pracodawcy

Rekomendowane jest pokazanie na rozmowach kwalifikacyjnych motywacji do rozwoju. Na wczesnym etapie kariery pracownika powinien pchać do przodu rozwój osobisty oraz zawodowy. Warto zaprezentować się jako proaktywny kandydat. Dobrym rozwiązaniem jest też sugerowanie poszukiwania nowych wyzwań i poznania kolejnej branży. Praktycznie na każdej rozmowie kwalifikacyjnej pada pytanie dotyczące motywacji.

 

0 komentarze

Polubisz także