Strona główna Kariera Dlaczego należy zadbać o swój wizerunek w internecie?

Dlaczego należy zadbać o swój wizerunek w internecie?

Autor: Job-Jobs.pl
Dlaczego należy zadbać o swój wizerunek w internecie?

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że obecnie z internetu korzysta aż 3,2 miliarda ludzi na całym świecie. Obecność w sieci nie służy już zatem tylko i wyłącznie rozrywce, ale również obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny życia. Portale społecznościowe typu Twitter, Facebook, Instagram i Snapchat, LinkedIn umożliwiają na zaprezentowanie swojej osoby ogromnej liczbie ludzi. Za ich pośrednictwem internetu można kreować swój wizerunek.

O czym warto pamiętać?

Wszystkie informacje umieszczane w internecie są powszechnie dostępne, mają również wpływ na opinię innych osób o danym użytkowniku. Wizerunek danej osoby w internecie może zatem nie tylko oddziaływać pozytywnie na ewentualne znalezienie pracy, ale również być przyczyną porażki. Tworząc swój wizerunek w internecie należy mieć świadomość, by przedstawiać tylko i wyłącznie najlepszą wersję samego siebie.

W jaki sposób powinno się zacząć budowanie wizerunku w internecie?

Na samym początku należy spróbować usunąć niesatysfakcjonujące informacje na swój temat. Alternatywną opcją jest zaktualizowanie preferencji na danym portalu społecznościowym i włączenie prywatności.  Kolejnym etapem jest usunięcie lub ukrycie nieaktualnych zdjęć.

 

 

0 komentarze

Polubisz także