Pozycjonowanie wizerunkowe – zadbaj o swoje CV!

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pozycjonowanie wizerunkowe jest dla marki tak samo ważne, jak pozycjonowanie treści, które pojawiają się na jej stronie internetowej. Jak zadbać o swoje CV i zbudować pozytywny wizerunek w sieci? Okazuje się, że jest na to wiele sposobów.

Pozycjonowanie wizerunkowe – jak to działa?

Na wizerunek marki wpływa wiele czynników. Jej powodzenie na rynku zależy w dużej mierze od jakości obsługi klienta. Współcześni konsumenci są bardzo wymagający. Można ich szybko zjednać za pomocą trafnego przekazu reklamowego, ale jeszcze szybciej można ich zniechęcić do marki, wystarczy jeden błąd.

Konsumenci oceniają między innymi takie aspekty, jak:

  • Terminowość dostawy,
  • Przejrzystość procesu zakupowego,
  • Jakość obsługi w sytuacji, gdy klient kontaktuje się z BOK,
  • Jakość obsługi zwrotów i reklamacji,
  • Wiedza merytoryczna i udzielenie pomocy oraz pożytecznych informacji,
  • Jakość produktu i jego zgodność z oczekiwaniami.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy może publikować w sieci oraz w social media, każde potknięcie może wpłynąć na wizerunek marki. Wystarczy drobny błąd, by nasza firma została przedmiotem dyskusji w Internecie.

Ponieważ w sieci każdy ma prawo do wolności słowa i wielu konsumentów lubi czytać opinie przed zakupem, warto poświęcić nieco więcej uwagi budowaniu reputacji marki w sieci. Jak stworzyć wirtualne CV, które zachęci innych klientów do korzystania z naszych usług?

Pozycjonowanie wizerunkowe – przykłady konkretnych działań z zakresu SERM

Proces kształtowania wizerunku firmy w Internecie jest długotrwały i wymaga opracowania indywidualnej strategii, dopasowanej do branży, grupy odbiorców i ich potrzeb.

Na pozycjonowanie wizerunkowe składa się:

  • Monitorowanie komentarzy o danej firmie w wynikach wyszukiwania,
  • Pozycjonowanie wartościowych pozytywnych opinii o firmie,
  • Wyszukiwanie negatywnych opinii i weryfikowanie ich wiarygodności,
  • Marketing szeptany (inaczej buzz marketing).

Wszystkie te działania mają na celu podtrzymać pozytywny wizerunek marki w sieci i zbudowanie jej wysokiej wartości. Aby przyniosły one oczekiwane rezultaty, warto je zlecić specjalistom. Dobra reputacja przedkłada się na decyzje zakupowe klientów, dlatego jest ona tak samo ważna, jak ranking wyszukiwań Google, rzetelna i profesjonalna obsługa klienta oraz wysoka jakość produktów!