Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiasz się, jak napisać dobre CV? Chcesz wyróżnić się podczas rekrutacji? Wypróbuj nasze podpowiedzi i napisz CV, które zapewni Ci lepszą pracę! Zapraszamy do lektury!

Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?

Według statystyk przeciętny kandydat otrzymuje zaproszenie na rozmowę średnio u trzech pracodawców, mimo że wysyłał CV do 50 firm. Jak napisać dobre CV, które przykuje uwagę rekruterów? Jakich błędów się wystrzegać?

Badania prowadzone przez portale rekrutacyjne wykazały, że o tym, czy Twoje CV zostanie odrzucone, decyduje 6 pierwszych sekund. To średnia długość czasu, który poświęcają rekruterzy na pobieżne przejrzenie curriculum Vita. CV jest rzadko czytane w całości, rekruterzy i pracodawcy wyszukują w  nim konkretnych informacji. Im lepiej podkreślisz swoje atuty i umiejętności, tym większa szansa, że przykujesz ich uwagę.

Z jakich sekcji składa się CV?

CV powinno składać się z kilku podstawowych sekcji. Są to:

  • Nagłówek
  • Dane Osobowe
  • Wykształcenie
  • Doświadczenie zawodowe
  • Dodatkowa działalność
  • Umiejętności
  • Zainteresowania
  • Klauzula o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych
  • Podpis

Jak napisać dobre CV?

Dobre CV jest przede wszystkim czytelne dla rekrutera. Jeden z podstawowych błędów to pisanie uniwersalnego CV, pod kilka różnych stanowisk. CV powinno zawierać informacje o wyselekcjonowanych umiejętnościach i osiągnięciach kandydata, które są przydatne pod kątem konkretnego stanowiska, na które się aplikuje. Warto podkreślić doświadczenie zawodowe i umiejętności i umieścić je w górnej sekcji, cennym elementem jest także podsumowanie zawodowe.

Co napisać w podsumowaniu zawodowym? Podsumowanie zawodowe to fragment CV, w którym przedstawiasz swoje dotychczasowe osiągnięcia i pokazujesz swoje doświadczenie. W tej części możesz napisać, kim jesteś, wymienić swoje dotychczasowe dokonania zawodowe, podkreślić ważne umiejętności oraz określić zawodowe cele. Treść musi być silnie związana ze stanowiskiem, na które chcesz aplikować.

PAMIĘTAJ: dla rekruterów najważniejszą rolę odgrywają Twoje 2 ostatnie stanowiska pracy i pełnione w ich ramach obowiązki. Jeśli masz już kilka lat doświadczenia zawodowego, nie należy przeładowywać informacjami zbędnych sekcji, takich jak na przykład Wykształcenie.

Szukasz ciekawych, praktycznych i przydatnych porad? Sprawdź koniecznie serwis Porady.org.