Strona główna Praca Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Autor: Mikołaj Smoląg
Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

W bardzo dużej liczbie firm lockdown wywołany wirusem zdecydowanie przyspieszył trend, który polega na zachęcaniu swoich pracowników do zdalnej pracy.  Warto zaznaczyć, że w wielu przedsiębiorstwach zmiana może być już nieodwracalna. Ponadto może to być ogromne wyzwanie technologiczne szczególnie dla osób, które wcześniej nie pracowały w trybie zdalnym. Najważniejsze jest oczywiście posiadanie właściwego sprzętu umożliwiającego nie tylko stały dostęp do sieci, ale również wydajną i bezpieczną pracę.

Należy mieć także świadomość, że produkty przeznaczone do przechowywania danych oraz inne akcesoria z oferty firmy Verbatim sprawiają, że firma może być pewna niezawodności sprzętu.

Jakie produkty mogą przyczynić się do wydajniejszej i bezpieczniejszej pracy zdalnej?

1. Wewnętrzne dyski SSD

Bardzo istotna jest przede wszystkim wymiana starszych dysków HDD lub SSD na bardziej wydajne dyski SSD wspomnianej firmy Verbatim może doprowadzić do zdecydowanej poprawy jeżeli chodzi o działanie komputera. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że przyspieszone zostanie uruchomienie systemu operacyjnego. Dodatkowo można liczyć na zdecydowanie szybsze działanie używanych programów. Użytkownicy będą mieli również możliwość swobodnego wykonywania licznych czynności podczas pracy w domu.

2. Dysk Store ´n´Go USB 3.0

Zalecane jest przechowywanie oraz przenoszenie plików oraz efektów codziennej pracy na tym mobilnym dysku. Warto wiedzieć, że jego bardzo stylowa obudowa doskonale będzie komponować się z nowoczesnymi komputerami stacjonarnymi. Świetnie będzie prezentowała się również obok laptopa.

3. Bezpieczeństwo

Pracownicy, którzy na co dzień wykorzystują dane poza biurem powinni je szyfrować. Można dzięki temu liczyć na całkowite bezpieczeństwo.

Warto wiedzieć, że AES jest to skrót od Advanced Encryption Standard. Nie wszyscy mają świadomość, że jest to symetryczny szyfr blokowy używany praktycznie na całym świecie do szyfrowania bardzo wrażliwych danych.

256 bitów dotyczy długości klucza szyfrującego, który jest wykorzystywany do szyfrowania ciągu danych lub pliku. W przypadku, gdyby haker chciał złamać szyfr lub odczytać wiadomość, która będzie zakodowana 256-bitowym kluczem będzie musiał dysponować liczbą kombinacji równą 2 256*. Warto także podkreślić, że wspomniane AES nigdy nie zostało złamane. Cechuje się również odpornością na ataki typu brute force.

4. Dyski optyczne

Organizacje oraz użytkownicy mogą w celu zagwarantowania bezpieczeństwa nie tylko zabezpieczać dane, ale również przechowywać je poza siecią.

Trzeba pamiętać, że nadal dyski optyczne są najlepszą opcją na przechowywanie ważnych plików przez dłuższy czas. Należy również zaznaczyć, że napędy dysków optycznych firmy Verbatim umożliwiają w bardzo prosty sposób tworzyć kopie najbardziej istotnych plików czy dokumentów. Ponadto urządzenia będą doskonałym połączeniem z dyskami optycznymi.

5. Koncentratory i adaptery

Jak wiadomo podczas pracy zdalnej w domu może zdarzyć się sytuacja, że będzie konieczne podłączenie dodatkowych akcesoriów do najnowszego laptopa. W szerokiej ofercie firmy Verbatim znajdują się wieloportowe koncentratory oraz adaptery w kompaktowych obudowach. Zapewniają one swobodę podłączenia poszczególnych akcesoriów nawet w najbardziej trudnych sytuacjach.

6. Myszy

Podczas pracy zdalnej w domu należy spodziewać się korzystania z laptopa lub komputera przez dłuższy czas. Warto wiedzieć, że bardzo pomocna może być wygodna mysz. Verbatim Deluxe jest bardzo kompleksową myszą, która została wyposażona w 8 przycisków. Ponadto produkt charakteryzuje się ergonomiczną budową. Trzeba także pamiętać, że mysz cechuje się wyraźnym kształtem. Użytkownik ma w ten sposób możliwość korzystania z produktu nawet przez wiele godzin. Firma nie zapomniała także o miłośnikach kolorowych myszy, dla których został przygotowany model Go-Nano. Teksturowana i gładka powierzchnia myszy jest w stanie zagwarantować użytkownikowi wygodną obsługę.

Wymienione myszki są oczywiście bezprzewodowymi modelami.

 

0 komentarze

Polubisz także